Bebek-cocuk bakimi

Düşük maliyetle kız bebeği süsleme ★

Merhaba…

Çocuğun giydiği haram yediği helal diye bir söz var ya, hakikaten özellikle 1 yaşına kadar çok hızlı büyüdükleri için özenip aldığınız ciciler kısa zamanda “kullanılamaz” hale geliyor.

Ben şahsen, kıyafet konusunda marka arıyorum. İlla çok pahalı markaların olması gerekmiyor ama bilindik markalar olmasında fayda görüyorum. Özellikle ilk 1 yıl markası belli olmayan veya pazardan alınacak kıyafetlere karşıyım. Boya, kumaş, üretim şartları belirli standartlardan geçmiş olmalı. Fakat konu süse geldiğinde çok ucuza kız bebeğinizin ciciliğine cicilik katabilecek önerilerim var.

Patik

Civil mağazalarında çok ucuza ayakkabılar var. Converse – ugg – tiger markalarının görünümünde yapmışlar ve renk renk. Fiyat olarak da 7 ile 14 arasında değişiyor. Altını çizmek istediğim şey şu, bu ayakkabılara patik gözüyle bakın. Yürümeye başlayan çocuk için uygun olmayabilir. Sadece süs amaçlı olarak bu ayakkabılar kullanılabilir. İpoka aldıklarımdan birkaç tanesinin fotoğrafını paylaşıyorum.

IMG_2234IMG_0564

Küpe 😀

ipokun kulakları delik değil ama ne zaman gezmeye gitsek, kulağında küpeler var. Nasıl oluyor? Tırnak süsleme sticker’larını yapıştırıyorum. Gerçekten çok cici duruyor. Hele hele taşlı olanları…

Emzik tutacağı

Bunu kendim yapıyorum. Tuhafiyeden alacağınız yarım metrelik bir kurdelenin iki tarafına da, birbirine denk gelecek şekilde cırt cırt yapıştırıyorsunuz. Bir tarafın cırt cırt aralığı daha geniş olmalı ki bir yere takabilesiniz. Fotoğrafta daha iyi anlaşılacağına eminim. Dışta kalacak yere de keçeden şekil yapıştırıyorsunuz oldu bitti. Aslında yapıştırmak yerine dikmek daha sağlıklı. Eğer yapıştıracak olursanız, kokusuz yapıştırıcı kullanmaya özen gösterin. Emzik tuttuğu için bebek onun kokusunu teneffüs edecektir.

IMG_0963

Emzik tutacağı ile takım toka

Bu da çok cici oluyor. Emzik tutacağına yapıştırdığınız keçenin aynısını tokasına da yapıştırıyorsunuz. Buyurun size minik kokoş….

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Yakalık

Bebeklerin salyaları aktığında sizi kurtaracak bir şey üçgen şeklinde yakalık. Fular gibi duruyor ama fonksiyonel. Bunu da illa satın almanız gerekmez. Siz bir büyük mendili üçgen şeklinde kaplayıp boynuna bağlayabilirsiniz. İsterseniz iki uçuna çıt çıt da takabilirsiniz.

Bandana

Keltoş bebiklere iyi oluyor 🙂

Sizin de kız bebekler için süs önerileriniz varsa paylaşın… kızlarımız süslü süslü olsun 🎶♪

Reklamlar

“Düşük maliyetle kız bebeği süsleme ★” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s