Bakımlı hatun

Evet yaptım! İpek’le kuaföre gittim !!!

Evet yaptım! İpek’le kuaföre gittim !!!

Evet evet bunu yaptım. Gözü kara kişiliğimi konuşturdum ve sonunda günümü de gördüm.

Aslında ipek çok minikken saç boyası kokusundan çekindiğim için kuaföre onu götürmüyordum. Sonra kuaförüme bu çekincemi ilettim ve sabah çok erken saatte gitmeye başladım. Normalde biz horozlarla beraber kalktığımız için, kahvaltımızı yapıp kuaföre gidiyorduk ve o saatte kimse olmuyordu. dolayısıyla boya kokusu da olmuyordu. Aradan aylar geçti ipek kız yürümeye başladı ve işte olay o noktadan itibaren adım adım kopmaya başladı.

Aslında ipek’in yürüme ve karıştırma becerileri geliştikçe kuaföre onu sürüklemeyi kesmem çok mantıklı olurdu ama yapmadım. En son gittiğimizde dananın kuyruğu koptu.

Bütün ojeleri çekmeceler arasında taşıdı. Bir tanesini düşürüp köşesini kırdı. Neyse ki dökülmedi. Sonra ortadaki sehpada duran bütün dergileri bahçeye taşıdı. Sandalyeleri tek tek bahçeye sürükledi. Koltukların üstüne çıkıp tek tek dolaştı. Zıpladı atladı. Binlerce defa koltuklara indi-çıktı.

Kuaföre girerken “ne uslu çocuk” diyen bayana “şuan keşif aşamasında” diye cevap verdiğimde “yok yok maşallah pek uslu” demişti. Lafı uzatmamıştım çünkü kendisi yaşayıp görecekti. Aynı bayan biz kuaförden ayrılırken “uslu dedik içinden terminatör çıktı” dedi.

Şaka bir yana, bence bir çocuğun kuaför koltuğunda uzun uzun oturması zaten beklenemez. Onun tabiatına ters. Ben sadece bu derece sıkılıp, bu kadar hareketleneceğini tahmin edemedim.

Ve emin olun, etrafta keşfedeceğini o kadar şey varken sizin evden getirdiğiniz oyuncağa gömülmesi çok zor. Bir 5 dakikayı kurtarabilir ama sonrası zor…

Çocuğunuzun kuaförde yaramazlık yapmasının avantajları da var.

  1. İşinizi hemen hallediyorlar
  2. Aaaa kaşınızı da alalım, aaaaa ipek kirpik takalım, aaaa manikürünüz de gelmiş şeklinde ısrarlara hiiiiiç maruz kalmıyorsunuz 🙂

Sevgiler ♡

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s