Bakımlı hatun, Bebek-cocuk bakimi

Çocuk parkı stili :D

Çocuk parkı stili 😀

Böyle bir şey var mı?

Bence var!

Genelde annelerin parka gitmek için hazırlanmaları büyük baskı altında oluyor. Çünkü çocuğun hiç sabrı olmuyor ve anne, evden çıkmadan önce son kontrolleri mi yapsın, kendini mi hazırlasın, çanta mı hazırlasın, çocuğu mu hazırlasın?

Anne bu işler için evin içinde dört dönerken çocuk da sokak kapısına yapışmış bağırıyor oluyor.

Çocuğu parka götürürken, spora gidiyormuş gibi düşünebilirsiniz. Zaten bir nevi spor oluyor çünkü çocuk kadar siz de hareket halinde oluyorsunuz. Amerikan filmlerindeki gibi siz bankta arkadaşlarınızla otururken çocuk sakin sakin oynasın durumu olmuyor. Hadi benimki 1 yaşında. Peşinden koşturmam şart ama gözlemlediğim kadarıyla, çocuk büyüdükçe salıncak kavgaları, birbirine bisiklet ile vurmalar, kaydıraktan itmeler-çekmeler, tükürmeler de artıyor. Yani annenin totosu o bankta en fazla 3 dk duruyorsa duruyordur.

Ben ilk zamanlarda termosuma kahve koyup gidiyordum bir heves aman aman ne heves! Ne hayal ediyordum acaba? Tabii ki o kahvelerin sonu mutfak lavabomuz oldu 😦

Parka giderken, ayağınızdaki ayakkabıların çok rahat olması lazım. Koşabileceğiniz bir ayakkabı olmalı. Spor ayakkabı candır.

Terleyeceğinizi düşünerek 2 kat giyinmenin faydası olabilir. Çünkü koştururken veya otur-kalk yapa yapa ter basıyor.

Eğilince belinizin veya göğüslerinizin gözükmeyeceği şekilde giyinmek hareketlerinizin daha özgür olmasına sebep olacaktır. Tunikler iyi oluyor.

Ve sırt çantası. Maalesef çocuk parklarında da hırsızlık vakaları hiç az değil. Çantanızı banka bırakıp çocuğunuza koşmak istemeyeceğinizi sanıyorum. Sırt çantası hem hareketlerinizi kısıtlamaz hem de kafanızın rahat olmasını sağlar.

Son not, anne olduktan sonra yaptığım en büyük hata; ipokun her şeyini dört dörtlük yapıp kendimi es geçmem. Yapmayın kızlar yapmayın. Bir evde anne mutluysa herkes mutlu olur bu gerçekten böyle… bu lafı nereye bağlayacağım? Bebikinize güneş kremini yoğurt gibi sürüp kendinizi ihmal etmeyin. Siz de onunkini dahi olsa sürün.

Zaten kimse güneş lekeli bir anne olmak istemez değil mi?

Önümdeki kahve fincanını bakımlı anneler için kaldırıyorum.

Sağlığınıza ve güzelliğinize kızlar ♡

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s